Nuk e ndien vetën më të vogël dhe më të parëndësishëm se Cristiano Ronaldo, dhe padyshims e kërkon shumë më tepër nga klubi i tij Real Madrid.

Uellsiani kërkon pagë të njëjtë se Ronaldo prej 23 milionë euro, ndërsa sipas mediave britanike, ai ka kërkuar nga klubi 450.000 euro në javë sa edhe portugezi, kurse për momentin Bale paguhet nga 300.000 euro në javë.

Në rast se Reali pranon që ta paguajë këmbëshpejtin 27-vjeçar me këtë shifra, nënshkrimi i kontratës nuk do të vonojë fare.

 

Artikulli paraprakGjokovic eliminohet, theu reketin dhe grisi fanellën
Artikulli tjetërNBA preseason: Golden States dhe Bulls shumë të mirë