Kuqezinjtë e Milanit  po mendojnë për Kalidou Koulibaly për të përforcuar mbrojtjen, por De Laurentiis nuk dëshiron ta shesë atë.

Gjiganti italian do të donte të arrinte te mbrojtësi senegalez për mbrojtjen e së ardhmes e cila mund të privohet nga Alessio Romagnoli. Një negociatë që nuk është gjë tjetër veçse e thjeshtë për tu vendosur ky transferim, duke marrë parasysh rezistencën e Aurelio De Laurentiis, i cili synon të mbajë 30-vjeçarin në Napoli, përcjell Korneri.net

Synimi i të parit të klubit të Napolit nuk është vetëm të mbajë mbrojtësin e fortë qendror, por edhe ta sigurojë atë me një rinovim të kontratës së re, duke pasur parasysh se marrëveshja aktuale zgjatë deri më 30 qershor 2023.

Aurelio De Laurentiis mund të hapet për një shitje të mundshme të Koulibaly vetëm për kartonin e  Rafael Leao dhe Sandro Tonali që të shtohet në 50 milionë euro. Një propozim i konsideruar i tepërt nga Milani, i cili mund të vendosë që të kthehet në objektiva të tjerë për të ardhmen e prapavijës. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here