Nuk ka fitues në derbin Merseyside, Liverpool-Everton.

Edhe pse skuadra e Jurgen Klopp ishte më e mirë gjatë tërë ndeshjes, kjo nuk mjaftoi që në fund të del fitues përballë rivalit local, kështu që kthehet edhe një hap mbrapa drejtë synimeve që ka, shkruan Korneri.net.

Në një mot të ftohtë dhe më borë, Liverpool në çastet e fundit në pjesën së parë shënoi përmes lojtarit kryesor Muhamed Salah, por Wayne Rooney, më i padashuri në Anfield Road, shënoi goline barazimit nga penalltia mjaftë e dyshimtë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNapoli ndalet edhe nga Fiorentina
Artikulli tjetërKarate në Shqipëri futbollistët rrahin gjyqtarin (VIDEO)