Sulmuesi i rkithyer te Everton, Wayne Rooney është arrestuar natën e kaluar në Cheshire, afër shtëpisë së tij.

Sipas informacioneve të policisë, Rooney është ndal me makinën e tij pas mesnatës për shkak se ai kishte përdor goxha alkool, andaj policia vendore është dashur të dërgonte në stacion për ta mbajtur për disa minuta derisa është liruar, por thuhet me një xhobë të konsiderueshme, përcjell Korneri.net.

31-vjeçari i cili pas 13 vitesh të kaluara te Manchester United, është ritkhyer te skuadra e tij e zemrës Everton, menjëherë pas disa javësh ndalet nga policia, dhe padyshim se në Angli përbën si lajm pasi jo rrallë herë Rooney ka konsimuar alkool edhe në kohën sa ishte te “djajtë e kuq”.
Rooney po planifikin të kaloi në një shtëpi më luksoze së bashku me gruan e tij Coleen dhe tre fëmijët e tij Kai, Klay and Kit, pikërisht në Cheshire ku edhe u ndalua mbrëmë. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbyllet merkato, dështojnë transferimet e bujshme të ditës së fundit
Artikulli tjetërPa gola derbi Argjentinë-Uruguaj