Kanë mjaftuar disa fjalë m,iradie nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez 48 orë më herët që të merr vednimin final “me shumë gjasë”, portugezi dhe i pazëvendësueshmi Cristiano Ronaldo për qëndrimin e tij në klubin mbretëror, shkruan Korneri.net.

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Spanja e që janë të afërta me klubit kampion të Evropës, CR7 nuk do të lagohet nga Reali sepse është nënshkruar paqja në mes tij dhe presidentit Perez, andaj tashmë seknarët do të ndryshojnë sërish.

Megjithatë, klubi i pasur francez Paris SG, nuk e ka dnërmend të dorëzohet për shërbimet e portugezit sepse sonte do të dërgoj ofertë zyrtare prej 150 milionë euro për Ronaldon, apo 220 milionë euro për dyshen Ronaldo-Mbappe.
Parisienët e kanë dënrmend të dnërtojnë një super skuadër dhe të denjë për ta fituar edhe Ligën e Kampionëve. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë lajm i keq nga Gjermania, mjafton që skuadrat evropiane të vihen në sulm
Artikulli tjetërNdalet marrëveshja Milan-Perin, sepse Donnarumma…