Në një ndeshje pa vlerë, Reali Madrid sonte kundër Dortmundit kishte vetëm një synim: të ndihmonte Cristiano Ronaldon të shënonte.

Portugezi ia doli mbanë në pjesën e parë dhe hyri në histori, sepse bëhet i pari futbollist që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në Champions League.

Një gol në udhëtim në Dortmund, 2 gola Apoelit në udhëtim e dy në kthim, një gol Tottenhamit në udhëtim e një në kthim, sot goli i rekordit.

Artikulli paraprakPrishtina nuk e shfrytëzoi humbjen e Belfius, deklasohet nga Demir Insaat
Artikulli tjetërBerisha debutoi me fitore në Champions League [FOTO + VIDEO]