Rivaliteti i tyre është shumë i madh, por gjithmonë në fund po fiton Real Madridi.
Atletico Madrid edhe njëherë tjetër eliminohet apo e humbë betejën me rivalin e madh lokal, edhe pse krijoi një iluzion të shkrurtyër 20 minuta se ata mund ta përmbysin rezultati 3:0 nga ndeshja e pare, shkruan Korneri.net.

Mirëpo, kur Isco shënoi pas një depërtimi të pamundur të Karim Benzema pranë tre kundërshtarëve, gëzimi i kampionëve evropian ishte shumë i madh, por ai që provokoi tifozët vendas ishte portugezi Ronaldo.
Ai i “shukati” një pjesë të stadiumit, gjest i cili sigurisht se nuk i pëlqeu askujtë, por kështu është gjithmonë në mes skuadrave nga i njëjti qytet. /Korneri.net

Artikulli paraprakFinalja e 15. për Real Madridin, rekord apsolut në Evropë
Artikulli tjetërSpekulohet për Simeone, Spalletti dhe Conte, por ky trajner është favorit për stolin e Interit