MADRID, SPAIN - APRIL 18: Jerome Boateng of Bayern Muenchen (L) and Philipp Lahm of Bayern Muenchen (R) attempt to tackle Cristiano Ronaldo of Real Madrid (C) during the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between Real Madrid CF and FC Bayern Muenchen at Estadio Santiago Bernabeu on April 18, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Cristiano Ronaldo arrin 100 milionë ndjekës në Instagram
Të martën Cristiano Ronaldo shfaqi një performancë të jashtëzakonshme duke realizuar njëe tripletë të mrekullueshme që id ha fitoren ndaj Atleticos në Bernabeu.

Por përveçse shkëlqen në fushën e blertë, fituesi i topit të artë shkruan histori edhe në rrjetet sociale. 32-vjeçari është bërë i pari personalitet sportiv që ka arritur 100 milionë ndjekës në rrjetet sociale.

I dyti pas Ronaldos me numër të ndjekësve është rivli i tij Lionel Messi me 70.8 milionë ndjekës. Superylli i futbollit është një përdorues i rregullt i rrjeteve sociale dhe ai poston shpesh herë foto nga ndeshjet dhe jeta e përditshme, duke tërhequr miliona pëlqime.

Ronaldo ka realizuar deri tash 1786 postime./Korneri.net.

Artikulli paraprakE thotë Pogba: Rashford e kishte ndjerë golin nga goditja e lirë…
Artikulli tjetërLewa për herë të parë bëhet baba….