Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, edhe zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë i vitit në Evropë nga UEFA gjatë një ceromonie pak minuta më parë.

Sulmuesi portugez pati një edicion mjaftë të mirë, ku fitoi Champions League me Real Madrid dhe Euro 2016 me Portugalinë edhe pse në finale me Francën ishte i pafat pasi u lëndua në gjysmën e pjesës së parë.

Artikulli paraprakKëtu mund ta shikoni live shortin e Champions League [VIDEO]
Artikulli tjetërFenerbahce në Europa League