Me tre-golat e realizuar në derbi ndaj Atleticos, Cristiano Ronaldo tashmë mund të quhet mbreti i Madridit.

Portugezi ishte lojtari më i mirë në fushën e lojës për Realin, që nuk e pati aspak të vështirë fitoren.

Me këtë hat-trick ndaj Atlético, Cristiano Ronaldo kaloi edhe Alfredo Di Stéfano, duke u bërë golashënuesi më i mirë në historinë e derbit të Madridit si dhe golashënuesi më i mirë në kampionat duke parakaluar Messin dhe Suarez të Barcelonës.

Artikulli paraprakLarson dhe skuadra e tij bien nga Elita, tifozët krijojnë trazira pas ndeshjes
Artikulli tjetërMediat italiane: Penalltia i’a prishi rekordin Etrit Berishës, por…