“Ylli” i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka vlerësuar skuadrën e Juventusit për të cilën thotë se është shumë e fortë.

Në një prononcim për mediat spanjolle, luzitani paralajmëroi se Juventusi me këtë skuadër do të shkojë shumë larg.

“Në Itali jam tifoz me Juventusin dhe nuk do të më vinte keq nëse edhe këtë sezon e fiton Serien A. E vlerësoj atë skuadër dhe mendoj se është shumë e fortë. Kanë një dyshe sulmuese që është nga më të mirat në botë” u shpreh Ronaldo.

Artikulli paraprakInfantino: 32, 40 ose 48 skuadra në Kupën e Botës
Artikulli tjetërDe Biasi ka një dëshirë për ndeshjen me Italinë, a do ti plotësohet ?