Ju kujtohet goli i Lionel Messi para pak muajsh në Santiago Bernabeu, kur në sekondat e fundit shënoi golin e fitores 2:3, në kuadër të kampionatit dhe pas atij triumfi Barça i shtoi gjadat për titull, derisa argjentinasi e ngriti fanellën lartë duke i përshëndet tifozët.

Por, borxhi do lahet dhe këtë e bëri në mënyrë Cristiano Ronaldo. Portugezi i famshëm realizoi supergol për t’ia dhënë epërsinë kampionit spanjoll dhe evropian, dhe menjëherë e zhveshi fanellën dhe e ngriti me duar duke e imituar Messin. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuper Real, Super Ronaldo, Super Asensio shtangën “Camp Nou”
Artikulli tjetërJuventusi me probleme të mëdha në mbrojtje