MADRID, SPAIN - APRIL 18: Jerome Boateng of Bayern Muenchen (L) and Philipp Lahm of Bayern Muenchen (R) attempt to tackle Cristiano Ronaldo of Real Madrid (C) during the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between Real Madrid CF and FC Bayern Muenchen at Estadio Santiago Bernabeu on April 18, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Cristiano Roanldo ka thënë se Real Madrid është kualifikuar me plot mëritë në gjysmëfinale të Ligë së Kampionëve

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo që shënoi 5 gola në dy ndeshje ndaj Bayern Munichut, tha se në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë me plot mëritë.

Ai tha se nuk është e lehtë t’i shënosh 6 gola ndaj një skuadre të madhe si Bayern.

“Reali ishte më i mirë pa asnjë dyshim. T’i shënosh Bayernit gjashtë gola nuk është e lehtë dhe ne merituam kualifikimin”, tha Ronaldo.

Artikulli paraprakReal Madrid – Bayern Munchen: Referim katastrofal nga hungarezi Kassai! Trajneri kosovar u kërkon falje publike gjyqtarëve nga Kosova [FOTO]
Artikulli tjetërAncelotti godet keq gjyqtarin Kassai