Legjenda braziliane, Ronaldiho, ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Champions League.

Në këtë formacion bëjnë pjesë futbollistë të famshëm nga të gjitha shtetet, të cilët kanë lënë gjurmë tashme në futbollin evropian dhe veçanarisht në garën më prestigjoze për klube, siç është Champions League.

Formacioni ideal sipas Ronaldinhos në historinë e Champions League është ky:

Artikulli paraprakPorto-Juventus ose Casillas kundër Buffon…
Artikulli tjetërFiksim i top-klubeve evropiane! Ç’do mundësi është e hapur, por akoma nuk dihet vendimi i së ardhmës…[FOTO]