Ish-sulmuesi i Barcelonës, Ronaldinho ka postuar në Instagram një foto të tatuazhit të ri që ka bërë së fundmi.

Në të shfaqet fytyra e ish-asit brazilian, por edhe fjala ‘Dibra’ që ka habitur jo pak edhe ndjekësit shqiptarë që ka në Instagram, Ronaldinho.

Gjithsesi mbetet mister i madh, që ka bërë kuriozë shqiptarët dhe sidomos dibranët që kanë parë këtë tatuazh se çfarë kuptimi ka etiketimi i fjalës ‘Dibra’ dhe a mund të ketë ndonjë shans që të bëhet fjalë për qytetin shqiptar?

Artikulli paraprak“Rusi po vijmë”, shikoni videon qesharake të kualifikimit të Belgjikës për në botëror!
Artikulli tjetërNjë shekull më pas! Gëzim i papërshkruar i shtetit të vogël Luksemburgut