Drejtori Sportiv i Romës, Monchi e dëshiron një mbrojtës të djathtë gjatë fatit kalimtar të janarit të vitit 2018.

Transferimi i kësaj vere, holandezi Rick Karsdorp po ka probleme të vazhdueshme dhe tashmë pritet të mungojë për një kohë të gjatë.

Kjo ka shtyrë Romën që të mendojë për një transferim gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Dëshira kryesore e skuadrës italiane është mbrojtësi i Manchester Unitedit, Darmian, shkruan Football Italia.

Në listën e Romës janë edhe Aleix Vidal i Barcelonës, Sime Vrsajlko i Atletico Madridit deh Zappacost i Chelseat./Korneri.net.

Artikulli paraprakReal Madrid – Kepa, ky është informacioni i fundit nga Spanja
Artikulli tjetërAntonio Conte befason më kerkesën e merkatos dimërore