Skuadra italiane e Romës ka shënuar tjetër fitore në kuadër të turneut miqësor International Champions Cup, pasi këtë herë mposhti skuadrën Montreal Impact 2:0.

Pas fitores në ndeshjen e kaluar ndaj Liverpool, të përzgjedhurit e Spalleti ishin në nivel të detyres, duke krijuar një mori rastesh, por pas 90 minutave golat e Dzeko dhe Naingolan vulosën fitoren e skuadrës kryeqytetase me rezultat 2:0.

Artikulli paraprakConte me fitore rutinë ndaj Milanit
Artikulli tjetërAncelotti aspak modest: Zidane e fiton La Liga-n, kurse unë Champions League