Roma –Lazio, derbi i madh i kryeqytetit që do të zhvillohet në gjysmëfinale të Coppa Italia. Roma fitoi me mund të madh ndaj skuadrës së ligës së dytë Cesena dhe atë me golin e legjendës Francesco Totti nga penalltia në minutën e 95.

Mysafirët i bënë telashe të mëdha Romës me mënyrë sesi luajtëmn pasi patën shumë raste shënimi, por nuk mjaftoi as kjo.

Edin Dzeko shënoi i pari, barazoi Luca Garritano, ndërsa i madhi dhe i papërsëritshmi Totti ia dha fitoren Romës së tij.

Artikulli paraprakManchester United nuk po meriton shumë
Artikulli tjetër“Mallkim” dëmtimesh te Milani, Montela në hall