Në Angli shumë i dobët, në Itali ndër më të mirët.

Qendëmbrojtësi anglez Chris Smalling, ka rilindur prej se u transferua në Serie A dhe te Roma, duke qenë protagonist apsolut në çdo ndeshje dhe ndër lojtarët më të mirë të klubit kryeqytetas, përcjell Korneri.net

Manchester United dhe Roma janë duke diskutuar për të mos thënë janë dakorduar që Smalling të huazohete dhe për një vit tjetër te Roma, e cila edhe ashtu ishte e gatshme ta blente kartonin e futbollistit, mirëpo çmimi fillestar i anglezëve ishte shumë i lartë, aq më tepër në këtë krizë të madhe evropiane pas koronavirusit. Normalisht, Man.United do të donte me shumë që lojtarin ta shet, dhe sipas medieve britanike bisedat janë që kjo të realizohet, vetëm se jo me kushtet e anglezëve. /Korneri.net

Artikulli paraprakNë Itali është vendosur: Skuadra që i shkell normat e sigurisë, përjashtohet menjëherë
Artikulli tjetërSolskjaer ende shpreson që Fernandez do të kthej në jetë Pogban