Skuadra italiane e Romës e ka fituar përballjen miqësore ndaj Tottenhamit me rezultat 3:2, në një ndeshje te hapur dhe me shumë raste gjatë 90 minutave lojë.

Perotti, Under dhe Tumminelo shënuar golat për skuadrën italiane, kurse për Tottenham realizuan Winks dhe Janssen.

Duhet theksuar se në këtë takim përforcimi më i ri i Romës Under pati paraqitje të jashtëzakonshme, ku përveç golit shërbeu edhe me shumë topa bashkëlojtarët./Korneri.net.

Artikulli paraprakMbrojtësi grek e fitoi “balotazhin” për të pasuar Bonucci-n te Juventus
Artikulli tjetërTransferimet/ Guardiola ka shpenzuar 1 bilion paund si trajner