Një tjetër rrëmujë në shtëpinë e Romës.

Pas çështjes Diaëara, me ç’rast Roma e humbi denshjen në tavolinë ndaj Veronës,  ekipi i Gialloross vazhdon të jetë kundër rregullores duke bërë ndryshimin e gjashtë në kohën shtesë të ndeshjes së Coppa Italia kundër Spezia, përcjell Korneri.net

Pran rezultatit  2-2, në fazën fillestare të kohës së dytë shtesë, gjyqtari ndëshkoi  Mancinin dhe Pau Lopez me kartonë të kuq, ndërsa shtabi teknik i Romës dërgoi Fuzato dhe Ibanez në fushë pavarësisht se Pellegrini u kishte sinjalizuar rrezikun e shkeljes së rregullores. Ndeshja përfundoi me një fitore të Spezia 4-2, por në çdo rast Roma do të rrezikonte ndërhyrjen e gjyqit sportive dhe ndeshjen do ta kishte humbur pas gjashtë zëvendësimeve. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus-Napoli, luajnë për trofeun e parë sezonal, Superkupën e Italisë
Artikulli tjetërTakohen Perez dhe Ronaldo! A mund të ndodh kthimi senzacional