Marcel Sabitzer është rikthyer në dyertë e Bayern Munich.

Bavarezët duan ta privojnë veten me çdo kusht nga austriaku, tashmë jashtë projektit, kurse skuadra italiane Roma e pëlqen shumë ish-anëtarin e Leipzig,  por sipas zërave të fundit nga Gjermania, në garë për mesfushorin ka hyrë edhe Borussia Dortmund, përcjell Korneri.net

Sigurisht, se Dortmundi e ka përparësinë e madhe për faktin se Sabitzer ka luajtur në Gjermani, dhe e njeh shumë më mirë kampionatin gjerman, por Roma do të mundohet deri në mokentin e fundit që ta bind lojtarin dhe agjentin e tij që të luaj në Serie A. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Na duhet me patjetër një sulmues”, Ten Hag: Pres më shumë nga lojtarët, Mount fiton ndeshjet
Artikulli tjetërTani është shumë vonë, Lukakun e refuzon Lautaro dhe pjesa tjetër e skuadrës së Inter