Roma luajti larg më mirë se kundërshtari Austria Wien, porn ë minutat finale e lëshoi fitoren nga duart edhe pse kishte dy gola epërsi. Dukej se mysafirët do ta kenë të lehtë fitoren kur shënuan të parët me anë të Raphael Holzhauser, por dy golat e shpejtë të Stephan El Shaarawy, e dërguan lojën ashtu siç pritej.

Alessandro Florenzi shënoi edhe golin e tretë për Romën, që ishte shumë afër fitores, mirëpo Dominik Prokop dhe Olarenwaju Kayode për dy minuta shënuan për rezultatin final 3-3.

Në grupin e njëtë E ku prijnë Roma dhe Austria me nga 5 pikë, fitore në udhëtim shënoi Astra ndaj Vitoria Plzen 1-2.

 

Artikulli paraprakMan.United deklasoi Fenerbahcen, fitoi edhe Feyenoord
Artikulli tjetërLiga e Kampionëve jashtë Evropës?