Skuadra e Romës ka shënuar fitore të merituar ndal Palermos në takimin që u zhvillua sonte në kuadër të xhiros së 9-të në Serie A me rezultat 4:1.

Në fakt ishin “giallorosët” ata që patën raste të pa numërta për të shënuar gola të tjerë, mirë po vetëm Salah, Parades, Dzeko dhe El Sharaawy gjetën cakun, kurse për Palermon shënoi Quaison.

Artikulli paraprakReal Madrid të “zinjët e ullirit” përballë baskëve të Bilbao-s
Artikulli tjetërDerbi francez mbyllet pa fitues