E ardhmja e Borja Valeros është gjithnjë e më larg Fiorentinës, pasi “Viola” është në negociata me Romën dhe sipas mediave italiane, janë vetëm disa detaje te vogla deri të marrëveshja përfundimtare.

Valero ishte lojtari kyq në sezonët e fundit te Fiorentina që pas transferimit nga skuadra spanjolle e Villarrealit.

Artikulli paraprakWenger “ngacmon” Allegrin
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Balotelli ndodhët në Itali, afër zyrtarizimit te kjo skuadër