Fiorentina ndali Romën në Artemio Franchi, kështu që të përzgjedhurit e Luciano Spalettit, e humbën një rast të mirë në ngjiten në renditjen tabelare pas humbjës së Juventusit nga Interi.

Në një ndeshje me raste dhe me nerva, pasi të dyja skuadrat nuk dëshiron disfatën në asnjë mënyrë, mesfushori kroat Milan Badelj, e realizoi golin e fitores pas një gjuajtje përtokë dhe të saktë nga rreth23 metra.

Fiorentina edhe njëherë po dëshmon se në shtëpi vështirë humbë.

 

Artikulli paraprakPa lojtarët kryesor, Reali fitoi te Espanyol
Artikulli tjetërStatistikat e javës së pestë në Vala Superligë