Kur më së paku u prit, ndodhi çudia.

Nuk është se po flasim për befasi që Roma mposhti Napolin në San Paolo, por të fitoj dikush 1:4 në njërin prej stadiumeve më të nxehta nëEvropë, ky është lajmi mbrëmjes, shkruan Korneri.net

Roma pas disfatës nga Milano në shtëpi, u mendua se nuk do t’ia dal të mposht Napolin në udhëtim, por paraqitja e tyre ishte e jashtëzakonshme dhe me meritë fituan.
Loja nisi siç pritej me goline hershëm të Lorenzo Insigne, mirëpo gjërat vazhduan sipas planit të kryeqytetasve.
Golin e barazimit e shënoi Cengis Under, për ta kaluar Romëën në epërsi sulmuesi boshnjak Edin Dzeko.
Dzeko realizoi edhe golin e tretë. Kurse “pokerin” e kompletoi Diego Perroti.

Napoli akoma është në pozitën e parë, me një pikë më shumë se Juventusi, por kampionët aktual kanë një ndeshje më pak të luajtir. /Korneri.net

Artikulli paraprakArmend Thaqi tregon mënyrën se si Gjilani mund ta mposhtë Drenicën
Artikulli tjetërSKANDALOZE! Mjerim e përtej mjerimi për futbollin kosovar [VIDEO]