Më në fund skuadra italiane e Romës ka bërë zyrtare një ofertë konkrete për sulmuesin e Sassuolos, Gregoire Defrel, pas disa javëve spekulime.

Sipas mediave italiane, oferta e Romës për huazimin e Defrel deri në qershor dhe më pas ta blejë kartonin e tij për 18 mln euro është refuzuar kategorikisht nga Sassuolo me arsyetimin se çmimi duhet të jetë më i lartë.

Artikulli paraprakTjetër shkëmbim Milan-Genoa
Artikulli tjetërDënohet me dy ndeshje