Drejtori gjeneral i Romës dhe mesfushori holandez Kevin Strootman janë paraqitur në selinë e Gjykatës Federale të Apelit për të diskutuar  rreth  diskualifikimit për dy ndeshje të vendosura për futbollistin holandez pas provave televizive dhe episodeve në derbin e madh lokal kundër Lazios. Gjykata mbështeti ankesën e Romës, dhe ata vendosën që t’ia heqin dënimin  dhe në këtë mënyrë Strootman do të luajë kundër Milanos dhe kundër Juventusit.

 

Artikulli paraprakCana rikthehet në kombëtare
Artikulli tjetërRanglista e kampionateve, prinë bindshëm Spanja