Befasitë nuk kanë të ndalur në Roland Garros, pasi austriaku Dominic Thiem, i 7-ti ne klasifikimin boteror, ka eliminuar mbajtesin e titullit, serbin Novak Djokovic (N.2), me rezultatin 7-6 (7/5), 6-3, 6-0 dhe do te ndeshet me spanjollin Rafael Nadal ne gjysmefinalet e turneut ne Roland-Garros.

Nadal (N.4) perfitoi nga largimi nga loja i bashkevendasit te tij Pablo Carreno (i 21-ti), me nje demtim muskular dhe ndeshja perfundimisht u mbyll 6-2, 2-0./Korneri.net.

Artikulli paraprakJa të rejat nga seanca stërvitore e Përfaqësueses së Kosovës
Artikulli tjetërDonnarumma drejt largimit, Milan troket në “dyert” e Juventusit