Roger Federer gati për turneun e Shtutgardit. Pas 10 javësh pushim teninsti zviceran, ka vendosur ti rikthehet sërish garës. Federer i cili e ka nisur vitin 2017 në mënyrën më të mirë duke fituar Australian Open, Indian Ëells dhe turneun e Miami vendosi të hiqte dorë nga të gjithë turnet pasardhëse, përfshirë këtu dhe ato në dhe të kuq, gjithashtu braktisi dhe Roland Garros, në mënyrë që të kishte më shumë në dizpocion për tu përgatitur për një tjetër event tenistik shumë të rëndësishëm sic është Ëimbledon. Për Federer të luaj tenis është argëtim dhe një gjë e tillë e kënaq pamasë atë.

“Mund të luaj në të gjitha turnet ku unë dua dhe i shijoj ato. Kur stërvitem gjithashtu është moment argëtues për mua, e njëjta gjë vlen edhe nëse nuk e bëj kështu. Cdo gjë ka kohën e vetë. Tashmë fokusi im do të jetë turneu në Shtutgard, ku shpresoj të arrij deri në fund të garës dhe ta fitoj atë.”

Raporti: Supersport.al

Artikulli paraprak“Ballisti” reagon ashpër pas humbjes së djeshme të Shqipërisë
Artikulli tjetërSkuadra më e mirë e Champions League për këtë edicion