Ende nuk ka mbaruar për Arjen Robben, legjenda holandeze dëshiron të kthehet në fushë.

Pasi kaloi javë të tëra duke ushtruar në qendrën sportive Bayern Munich, rikthimi në futbollin profesionist  është tani zyrtar për legjerndën holandeze, përcjell Korneri.net

36-vjeçari Robben kthehet në origjinën e tij dhe do të përpiqet të luajë sezonin 2020/21 me Groningen, klub që e nisi karrierën për tu bërë ndër më të mëdhenjtë e këtij sporti.

“Klubi mund të përdorë çdo ndihmë gjatë kësaj periudhe për të kapërcyer krizën Covid – shpjegon Robben në një video. Edhe unë kam marrë pjesë në aksione të ndryshme dhe kam menduar gjithashtu se çfarë tjetër mund të kisha bërë për skuadrën tonë. Në javët e fundit kam pasur shumë konsulta me njerëz brenda klubit dhe mbase kam dëgjuar thirrjet e mbështetësve: ‘Arjen, ndiq zemrën tënde!’ … Një kthim si lojtar i Groningen. Tani është misioni im. Unë jam duke punuar për një rikthim si futbollist në Groningen Ende nuk e di nëse do të funksionojë. Ajo që di është se klubi do të ketë angazhimin dhe motivimin tim”, ka deklaruar Robben.

Një konferencë për shtyp është planifikuar për nesër për të shpjeguar të gjitha detajet e operacionit. /Korneri.net

Artikulli paraprakA To Z Of Spanish Weddings, Spanish Weddings Glossary, Marriage Ceremony Planner, Society & Culture In Andalucia, Spain
Artikulli tjetër400 gola të Luis Suarez