Gabriel (C) of Brazil kicks the ball to score against Denmark during the Rio 2016 Olympic Games men’s first round Group A football match Brazil vs Denmark, at the Arena Fonte Nova Stadium in Salvador, Brazil on August 10, 2016 / AFP PHOTO / NELSON ALMEIDA

Programi i ndeshjeve çerekfinale te futbollit per meshkuj ne Lojerat Olimpike ne Rio 2016 eshte:

E shtune:

(Brasilia, 18.00): Portugali – Gjermani

(Salvador, 21.00): Nigeri – Danimarke

E diele:

(Belo Horizonte, 00.00): Koreja e Jugut – Honduras

(Sao Paulo, 03.00): Brazil – Kolumbi

Artikulli paraprakRibery: Më intereson vetëm Bayern, nuk luajë për skuadra tjera…
Artikulli tjetërMilan ultimatum Bocas për Bentacur, Por ka dhe alternativë tjetër ?