Një futbolliste femër që po merr pjesë në Lojërat Olimpike “Rio 2016” në Brazil, është tallur në rrjetet sociale pas publikimit të një fotoje.

Shkak u bë një moment kur Nothando Vilakazi, mbrojtëse e Afrikës së Jugut vendoste duart para siç bëjnë zakonisht meshkujt për të mbrojtur organet gjenitale gjatë ekzekutimit të goditjeve të dënimit.

Flokët e shkurtër të 27­vjeçares bënë një talljet të ishin masive dhe të shpërndaheshin në të gjitha rrjetet sociale pasi të krijohej ideja se ishte mashkull i maskuar si femër.

Artikulli paraprakZbulohen fotot e nxehta, vajza e trajnerit të Kombëtares po çmend meshkujt në Sardenja
Artikulli tjetërBayern fitoi Superkupën e Gjermanisë