“Medalisti olimpik Ryan Lochte dhe tre notarë të tjerë të SHBA-s, kanë rënë pre e një grabitje me armë në rrugët e Rio de Janeiro ”, bën të ditur Komiteti Olimpik i SHBA. Sipas dëshmisë që katër notarët kanë dhënë në polici, një prej grabitësve i ka vendosur në kokë armën Ryan Lochte-s.

Lochte dhe notarët e tjerë, Gunnar Bentz, Jack Conger dhe Jimmy Feigen, sapo ishin larguar nga rezidenca e sportistëve francezë në fshatin Olimpike të dielën në mëngjes me taksi.

Taksia e tyre ishte ndaluar nga persona të armatosur të cilët janë paraqitur si policë dhe u kërkuan paratë dhe sendet me vlerë që kishin me vete.

Ja pse në një vend si Brazili, nuk bënë të organizohet gara të mëdha si Olimpiada, pasi hajnia dhe krimi është në shkallë shumë të lartë.

Artikulli paraprakErmir Lenjani transferohet te Guingamp
Artikulli tjetër“Jam lojtar i afirmuar”, kosovari refuzon provën te Vllaznia