2016 Rio Olympics - Tennis - Preliminary - Men's Singles First Round - Olympic Tennis Centre - Rio de Janeiro, Brazil - 07/08/2016. Novak Djokovic (SRB) of Serbia reacts after losing his match against Juan Martin Del Potro (ARG) of Argentina. REUTERS/Toby Melville

Një dominim të tillë në botën e tenisit nuk është për vite. Novak Gjokovic theu të gjitha rekordet e mundshme në tenis, duke i fituar të gjitha turnetë e mundshëm, por vetëm një trofe nuk e ka arritir kurrë.

Tenisti serb nuk e ka fituar asnjëherë medaljen e artë në Lojërat Olimpike, dhe pikërisht për këtë qëllim është nis drejtë Rio. Megjithatë, ai që në xhiron e parë është eliminuar nga argjentinasi Juan Martin del Potro me rezultat 2-0 në sete, 7:6 (4), 7:6 (2).

Sesa e dhimshme ka qenë kjo hmbje e tij tregojnë lotët në sy.

 

 

Artikulli paraprakRio 2016: Kroacia gjunjëzoi kampionët evropian
Artikulli tjetërFoto e parë e presidentit Thaqi me kampionen Olimpike