Gabriel (C) of Brazil kicks the ball to score against Denmark during the Rio 2016 Olympic Games men’s first round Group A football match Brazil vs Denmark, at the Arena Fonte Nova Stadium in Salvador, Brazil on August 10, 2016 / AFP PHOTO / NELSON ALMEIDA

Pas dy barazimeve pa gola, më në fund përfaqësusja e Brazilit shënoi fitore në shtëpi ndaj Danimarkës 4-0, për të siguruar plasmanin në çerekfinale të Lojërave Olimpike në Rio.

Dy nga katër golat i ndeshjes i shënoi objektivi primar i Interit por edhe Juventusit, Gabigol që edhe njëherë dëshmoi cilësitë që ka, kurse golat tjerë i shënuan Gabriel Jesus dhe objektivi i Barcelonës Luan.

Nga ana tjetër Argjentina luajti baraz 1-1 kundër Hondurasit, dhe kështu eliminohet nga Lojërat Olimpike pasi përfundoi në pozitën e tretë të grupit D.

Artikulli paraprakRio 2016: Eliminohet Serena Williams
Artikulli tjetërInter rrit ofertën