Besa ka demoluar Trepçën me rezultat 6-0, për të kaluar në finalen e madhe e Kupës e Kosovës. Skuadra pejane sot përjetoi gëzim të dyfishtë, kalimin në finale të Kupës si dhe rikthumit të lojtarit kryesore të tyre goleadorit Kastriot Rexha, i cili u rikthye në fushë pas plotë 7 muajsh, ndërkohë tregoi se është “Ujk i vjetër”, duke arritur të kontriboi me gol në fitorën e skuadrës pejane.

Artikulli paraprakLlapi me meritë kaloi në finale të Kupës
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Barcelona – Juventus