Pas një pauze relativisht të gjatë shkaku i pandemisë Covid 19, futbolli kosovar saktësisht Superliga e Kosovës, sot me ndeshjen Llapi – Dukagjini do të rifillojë së zhvilluari aktivitet e saj, shkruan Korneri.net

Deri në fund të këtij edicioni përveç që do të shohim lojëra interesante nga të cilat do të mësohet kampioni i Kosovës, dhe skuadrat që do të na përfaqësojnë në arenën ndërkombëtare, do të jetë garë e ashpër edhe për Këpucën e Artë, pasi disa futbollistë janë afër njëri tjetrit dhe top lista e golashënuesve mund të ndryshojë nga java në javë.

Aktualisht në Ipko Superligë me gola prijnë dyshja Baftiu (Ballkanit) dhe Manaj (Trepça89), me nga 11 gola, të ndjekur nga Haxhimusa (Gjilani), Januzi (Prishtina), Progni (Gjilani) e Rexha (Drita), që kanë nga 9 sosh.

Kjo është lista e top-10 golashëusve më të mirë në Superligë:

Artikulli paraprakSolskjaer ende shpreson që Fernandez do të kthej në jetë Pogban
Artikulli tjetërTalenti i Llapit flet për rifillimin e Superligës, premtojnë lojëra të mira