Turkey's Hasan Kaldirim (L) vies with with Kosovo's Milot Rashica (R) during the 2018 World Cup group I qualifying football match between Turkey and Kosovo, in Antalya on November 12, 2016. / AFP / - (Photo credit should read -/AFP/Getty Images)

Humbjet e pësuara sot nga Shqipëria dhe Kosova kanë rishikuar pretendimet e dy skuadrave në eliminatoret e Botërorit 2016. Kuqezinjtë kanë rrëshqitur shumë shpejt në vendin e katërt në klasifikim, ndërsa Kosova mbyll grupin me një golavarazh që lë për të dëshiruar. GRUPI G Shqipëri-Izrael 0-3 18’ (p) Zahavi, 66’…

Humbjet e pësuara sot nga Shqipëria dhe Kosova kanë rishikuar pretendimet e dy skuadrave në eliminatoret e Botërorit 2016. Kuqezinjtë kanë rrëshqitur shumë shpejt në vendin e katërt në klasifikim, ndërsa Kosova mbyll grupin me një golavarazh që lë për të dëshiruar.

 

GRUPI G

Shqipëri-Izrael 0-3

18’ (p) Zahavi, 66’ Einbinder, 84’ Atar

Lihtenshtejn-Itali 0-4

11′, 44’ Beloti, 12’ Imobile, 32’ Kandreva

Spanjë-Maqedoni 4-0

34’ (ag) Velkoski, 63’ Vitolo, 84’ Monreal, 85’ Aduritz

Grupi-G2-470x129Grupi-I1-470x127

GRUPI I

Kroaci-Islandë 2-0

15’, 90’ Brozoviç

Turqi-Kosovë 2-0

51’ Jilmaz, 55’ Shen

Ukrainë-Finlandë 1-0

24’ Kravets

Artikulli paraprakShqipëria me -2 lojtar humbi në “Elbasan Arena”
Artikulli tjetërBefason pas ndeshjes me deklarata De Biasi!