Juventus ia doli me mjaftë vështirësi të mposht skuadrën e fundit në tabelë Beneventon që befasisht në pushim shkoj me epërsi.
Amato Ciciretti në minutën e 19 e gëzoi pa masë tërë skuadrën e tij duke shënuar në udhëtim një prej golagve të rallë dhe atë ndaj kampionëve, por në pjesën e dytë gjithçka shkoj si duhet kur Gonzalo Higuain dhe Juan Cuadrado realizuan pë fitoren e Juventusit që tash kaloi në pozitën e dytë me vetëm një pikë më pak se Napoli dhe një më shumë se Inter. /Korneri.net

Artikulli paraprakNapoli barazoi pa gola, një sinjal e mini-krizës
Artikulli tjetërNë Firencë ishte futboll me plot kuptimin e fjalës