Urim Zenelaj braktis Përfaqësuesen e Kosovës

Basketbollisti Urim Zenelaj, që luan në pozitën e qendrës, braktis Përfaqësuesen e Kosovës. Ai është tepër i revoltuar që iu bënë padrejtësi dhe sipas tij nuk i mbetet tjetër rrugëpos të largohet dhe i vjen keq shumë që mori këtë hap.

“Nuk jam pjesë e përfaqësueses së Kosovës. Kur ia kam nisur përgatitjet flitej se ka më më hequr nga lista Arben Krasniqi,dhe se nuk jam në planet e tija. Kështu që ai as në stërvitje nuk më aktivizonte dhe as në ndeshje miqësore nuk më dha rastin me Estoninë, sidomos në takimin e dytë në minutat e fundit e ka futur në lojë një lojtar që luan në pozitën tre që të luajë në qendër, mu nuk më dha rastin asnjë minutë.

Ky ishte edhe kulmi dhe vendosa të largohem nga kombëtarja. E kanë parë të gjithë se mu bë e padrejtë, nuk e di Arbeni ka vendos kokën në veti apo ka qenë i ndikuar nga dikush tjetër ose ishte interes i dikujt, më së miri e dinë ata që vendosën kështu. Më vjen keq që largohem nga përfaqësuesja por nuk kishte zgjidhje tjetër ”, tha Zenelaj.

“Koha do të tregoj që a ka pas kombëtarja nevojë për mua edhe a ka qenë Arben Krasniqi, njeriu i duhur me udhëheq përfaqësuesen”.

Mëkat i madh padyshim ishte ky tretmat i Arben Krasniqit ndaj Urim Zenelajt.. Zenelaj ishte qendra dominuese stinorin që lamë pas pasi përfundoi edicionin me DOUBLE-DOUBLE prej 23.2 pikëve për ndeshje duke qenë koshashënuesi më i mirë,si dhe 15.9 kërcimeve për ndeshje duke qenë kërcyesi më i mirë,si dhe kishte 3.4 bllokada për ndeshje. Statistika të frikshme.

Artikulli paraprakE pabesueshme: Ky malazez qëllon 49 ndeshje në bastore
Artikulli tjetër“Çartet” Agim Kasapolli: Çka ka lyp Ministri i Bujqësisë në Rio 2016? [VIDEO]