Çfarë të shtohet më shumë, pasi titulli tregon gjithçka.

Konsiderohet si ndeshja më e bukur, dramatike dhe e më e mira e shekullit të kaluar, pas një prezantimi që bënë rivalët e vjetër të kampionatit Italian Roma-Inter, shkruan Korneri.net

Për më shuëm se tri dekada futbolli në Itali (Serie A) ishte pa konkurrencë deri më 2007, kur nisi të bie shkaku i investimeve më të vogla dhe krizës në shtetin e Italisë, kurse kjo dneshje që mund ta shukoni në këtë video, ishte kulminacioni i futbollit me (Fenomenin) Ronaldo që shkëlqeu atë mbrëmje në Olimpicon e stërmbushur.

9 gola, raste, akcione, thjeshtë thënë…SPEKTAKËL. /Korneri.net

Artikulli paraprakSporting refuzoi ofertën e Milan për Quaresma
Artikulli tjetërBayern “shkatërroi” Frankfurtin