Atmosfera në stadiumin Olimpik “Adem Jashari” ishte e zjarrtë, pasi që në të ishin grumbulluar mbi 20.000 shikues. Fillimisht në epërsi kaloi Besa me anë të kapitenit legjendar, Haxhi Zeka (33’), për të heshtur kështu tifozët ‘Torcida’ të Trepçës.

Vetëm shtatë minuta ma vonë, lajmërohet kapiteni Elvis Osmani (40’), që zgjoi në këmbë tifozerinë e flaktë me golin e barazimit për 1-1. Goli i titullit në vitin 2010 u shënua përsëri nga futbollisti më i mirë i Trepçës në atë kohë, Elivs Osmani, në minutën e 58-të të takimit.

Shikojeni dhe shijojeni edhe njëherë, supergolin e Osmanit dhe atmosferën fantastike në “Adem Jashari”:

Artikulli paraprakGjigandi italian A.C Milan vizitoi Feronikelin
Artikulli tjetërA e dini se si do të quhet Stadiumi Nacional i Kosovës? Emri është fantastik…