Kosova është shumë pranë fillimit të kampanjës historike, kualifikimet për Botërorin Rusia 2016, në ndeshjen hapëse që do të zhvillohët ndaj Finlandës në udhëtim.

Tashmë reprezentuesit e Kosovës ndodhën në Finlandë, duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes historike për sportin kosovarë dhe disa nga futbollistët tanë gjetën kohë që të bëjnë së bashku një fotografi të përbashkët duke simbolizuar Shqiponjën dykranare.

Artikulli paraprak”Çmend” Rikja publikon foto nudo [FOTO]
Artikulli tjetërZYRTARE/ “Tronditet” Barcelona, Messi konfirmon dëmtimin