Dy lajme jo shumë të mira dhe pozitive për trajnerin Pep Guardiola para ndeshjeve të Ligës së Kampionëve kundër Celtic dhe Barcelonës. Qendërmbrojtësi Vicente Kompany dhe mesfushori ofanziv Kevin De Bruyne nuk do të luajnë për disa javë edhe në Premier League, por mungesa e tyre sidomos ndaj Barcelonës do të jetë shumë e madhe.

Që të dy kanë shkuar të kurohen te Dr Ramon Cugat, i cili ka raportuar se lëndimet e lojtarëv janë pak më të rënda si zakonisht dhe do të mungojnë edhe së paku katër javë.

de-bruyne

 

Artikulli paraprak7 PËRFORCIMET E GOLDEN EAGLE YLLI
Artikulli tjetërKlubi më i madh në botë, më stafin më të madh në botë