Është zyrtare, kurse vizitat mjekësore dhe nënshkrimi i kontratës së re do të bëhet gjatë ditës kur reprezentuesi gjerman, Moritz Leitner i cili do të jetë i skuadrës italiane Lazio për pesë vitet e ardhshme. 23-vjeçari ishte pjesë e Borussia Dortmund, por minutazha e vogël atje bëri që ait ë kërkonte klub të ri, kurse Lazio u tregua shumë i shpejtë dhe arriti marrëveshje me mesfushorin i cili sipas të gjitha gjasave do të paguhet nga 1 milion euro në vit.

 

Artikulli paraprakMilan spektator special i Superkupës së Evropës
Artikulli tjetërNga bartja e flamurit të shtetit, në sulm seksual në Rio