Barcelona është një nga klubet më të mëdha në botë, teksa ka një numër të madh lojtarësh të talentuar, entuziastët e rinj dhe një listë të gjatë me emra të mëdhenj, një pjesë e mirë e ardhur nga klube të tjera të njohura.

Paulinho është transferimi i fundit i katalanasve, për një shifër që shkon në 40 milionë euro. Braziliani hyn në listën e 10 transferimeve më të shtrenjta.

Listën e plotë të tyre mund ta zbuloni më poshtë:

10. Cesc Fabregas, 34 mln euro

FC Barcelona v RC Celta de Vigo - La Liga

9. André Gomes, 35 mln euro

FBL-ESP-LIGA-BARCELONA-OSASUNA

8. Dani Alves, 35.5 mln euro

Espanyol v Barcelona - La Liga

7. Javier Saviola, 35.9 mln euro

Espanyol v Barcelona

6. Marc Overmars, 40 mln euro

Fussball: CL 02/03, FC Barcelona - Bayer 04 Leverkusen 2:0

5. Paulinho, 40 mln euro

FBL-ASIA-C1-KASHIMA ANTLERS-GUANGZHOU EVERGRANDE

4. David Villa, 40 mln euro

FBL-ESP-LIGA-BARCELONA-MALAGA

3. Zlatan Ibrahimovic, 69.5 mln euro

ibra fcb

2. Luis Suárez, 81.7 mln euro

Barcelona v Eibar - La Liga

1. Neymar Jr., 88.2 mln euro

International Champions Cup 2017 - Real Madrid v FC Barcelona
Artikulli paraprakLiverpool mund të nis festën e Champions League
Artikulli tjetërEverton bën blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit