Remzi Ejupi edhe zyrtarisht nuk është më në krye të klubit të futbollit të Prishtinës. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të bordit të Prishtinës, të mbajtur të enjten, Rrahman Haradini është zgjedhur president i ri i klubit dhe aksionari më i madh.

SPORT

Remzi Ejupi largohet nga Prishtina pas gati dy dekadash

Remzi Ejupi edhe zyrtarisht nuk është më në krye të klubit të futbollit të Prishtinës. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të bordit të Prishtinës, të mbajtur të enjten, Rrahman Haradini është zgjedhur president i ri i klubit dhe aksionari më i madh.

Ejupi ishte në krye të Prishtinës për gati dy dekada. E mori drejtimin në vitin 2004. Gjatë kësaj periudhe, klubi i Prishtinës ka fituar më së shumti trofe në futbollin kosovar. Ka fituar pesë tituj kampioni, gjashtë Kupa të Kosovës dhe pesë vjet ka garuar në Evropë. Por viteve të fundit nuk ka pasur suksese të konsiderueshme dhe është ballafaquar me probleme financiare. 

Edhe grupi i tifozëve, Plisat, qe një kohë të gjatë kanë kërkuar largimin e Ejupit nga udhëheqja e Prishtinës.

Ejupi u shpërblye me mirënjohje nga bordi i Prishtinës. 

© KOHA. 

Artikulli paraprakBayern e shkeli Man.United e çuditërisht me një gol dallim, Inter barazoi në fund, Napoli i sigurtë, Arsenali si në trening
Artikulli tjetër“Ka lindur për të luajtur me Realin”, Bellingham në histori, barazon rekordin e CR7