Mediat spanjolle e në veçanti “Marca” dhe “AS”, janë ndal në emrin më të përfolur sot në botën e futbollit, ndërsa sipas tyre talenti më i madh aktualisht i futbollit do të duhej të ishte anëtari më i ri i Real Madridit.
Klubi mbretëror është gati t’i ofrojë rekord 120 milionë euro për sulmuesin e jashtëzakonshëm dhe jashtë serik, 18-vjeçarin francez Kylian Mbappe i cili për këtë shifër parash mund të kosniderohet si “galaktiku” i radhës.

Artikulli paraprakNga Liverpool gati 30 milionë euro për mesfushorin kroat
Artikulli tjetërItali-Shqipëri, tashmë pas 20 vitesh ndodh befasia te Kombëtarja